MARKO DJOKOVIC
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Zadnje teme
» Зоран Перовић и његове греде
POMOZIMO MARKU PAPICU, DJECAKU KOJEM JE ZBOG RAKA AMPUTIRANA EmptyPon Nov 11, 2013 10:39 pm od Admin

» Састанак Социјалистичке омладине Србије
POMOZIMO MARKU PAPICU, DJECAKU KOJEM JE ZBOG RAKA AMPUTIRANA EmptyPon Nov 11, 2013 10:22 pm od Admin

» NIŠ POSTAJE GRAD ZDRAVLJA
POMOZIMO MARKU PAPICU, DJECAKU KOJEM JE ZBOG RAKA AMPUTIRANA EmptyPon Nov 11, 2013 10:19 pm od Admin

» Predsedništvo SPS o rekonstrukciji
POMOZIMO MARKU PAPICU, DJECAKU KOJEM JE ZBOG RAKA AMPUTIRANA EmptySre Jul 17, 2013 10:33 pm od Admin

» Snežana Bogosavljević-Bošković 16.07.2013
POMOZIMO MARKU PAPICU, DJECAKU KOJEM JE ZBOG RAKA AMPUTIRANA EmptySre Jul 17, 2013 9:50 pm od Admin

» 23-I RODJENDAN RODJENDAN SPS
POMOZIMO MARKU PAPICU, DJECAKU KOJEM JE ZBOG RAKA AMPUTIRANA EmptySre Jul 17, 2013 9:47 pm od Admin

» Snežana Bogosavljević-Bošković
POMOZIMO MARKU PAPICU, DJECAKU KOJEM JE ZBOG RAKA AMPUTIRANA EmptyUto Jul 16, 2013 5:59 pm od Admin

» Snežana Bogosavljević-Bošković |SPS 12.06.2013
POMOZIMO MARKU PAPICU, DJECAKU KOJEM JE ZBOG RAKA AMPUTIRANA EmptyUto Jul 16, 2013 5:57 pm od Admin

» Не само на персоналним решењи
POMOZIMO MARKU PAPICU, DJECAKU KOJEM JE ZBOG RAKA AMPUTIRANA EmptyUto Jul 16, 2013 5:52 pm od Admin

»  ниjе било речи о промени премиjера
POMOZIMO MARKU PAPICU, DJECAKU KOJEM JE ZBOG RAKA AMPUTIRANA EmptyUto Jul 16, 2013 5:50 pm od Admin

» POCETAK REKONSTRUKCIJE DOMA KULTURE U MOJSINJU!
POMOZIMO MARKU PAPICU, DJECAKU KOJEM JE ZBOG RAKA AMPUTIRANA EmptyUto Jul 16, 2013 5:24 pm od Admin

» Pomozimo Filićima sa Kosmeta da sagrade krov nad glavom!
POMOZIMO MARKU PAPICU, DJECAKU KOJEM JE ZBOG RAKA AMPUTIRANA EmptyUto Jul 16, 2013 2:28 am od Admin

» NOVO RUKOVODSTVO U FK MORAVA
POMOZIMO MARKU PAPICU, DJECAKU KOJEM JE ZBOG RAKA AMPUTIRANA EmptyUto Jul 16, 2013 2:23 am od Admin

» sto da ne bend
POMOZIMO MARKU PAPICU, DJECAKU KOJEM JE ZBOG RAKA AMPUTIRANA EmptyUto Jul 16, 2013 2:21 am od Admin

» Ђукић Реконструкциjа ниjе неприjатна
POMOZIMO MARKU PAPICU, DJECAKU KOJEM JE ZBOG RAKA AMPUTIRANA EmptyUto Jul 16, 2013 2:18 am od Admin

» Pijte vodu na prazan želudac
POMOZIMO MARKU PAPICU, DJECAKU KOJEM JE ZBOG RAKA AMPUTIRANA EmptyUto Jul 16, 2013 2:15 am od Admin

» USKORO REKONSTRUKCIJA DOMA U MOJSINJU!
POMOZIMO MARKU PAPICU, DJECAKU KOJEM JE ZBOG RAKA AMPUTIRANA EmptyUto Jul 16, 2013 1:27 am od Admin

» Adaptacija prostorija MESNE ZAJEDNICE MOJSINJE
POMOZIMO MARKU PAPICU, DJECAKU KOJEM JE ZBOG RAKA AMPUTIRANA EmptyUto Jul 16, 2013 1:20 am od Admin

» Polaganje venca palim borcima i zrtvama fasizma u Mojsinju
POMOZIMO MARKU PAPICU, DJECAKU KOJEM JE ZBOG RAKA AMPUTIRANA EmptyUto Jul 16, 2013 1:17 am od Admin

» Adaptacija i drue prostorije KUD-a
POMOZIMO MARKU PAPICU, DJECAKU KOJEM JE ZBOG RAKA AMPUTIRANA EmptyUto Jul 16, 2013 1:10 am od Admin

Affiliates
free forum

POMOZIMO MARKU PAPICU, DJECAKU KOJEM JE ZBOG RAKA AMPUTIRANA

Ići dole

POMOZIMO MARKU PAPICU, DJECAKU KOJEM JE ZBOG RAKA AMPUTIRANA Empty POMOZIMO MARKU PAPICU, DJECAKU KOJEM JE ZBOG RAKA AMPUTIRANA

Počalji  Admin Čet Jan 22, 2009 11:19 am

Danas sam u emisiji Srpska danas gledala prilog o ovom djecaku i strasno me pogodio sam prilog. Marko ima samo 10 godina, zbog raka mu je amputirana lijeva ruka, majka i otac su mu nezaposleni... Ako je neko gledao shvatice zasto me ovo toliko pogodilo, jer kad sam na kraju priloga vidjela malog Marka kako kaze: "Molim sve ljude da mi pomognu." a kad je potom zaplakao.. istog trena zaplakala sam i ja...

U emisiji je objavljen i ziro racun na koji se moze uplatiti novac za pomoc Marku i njegovoj porodici.

Ziro racun: 55-2000-99999999-17
Hypo Alpe Adria Banka
Za Momira Papica
Poziv na broj: 1531451208 (to upisete na uplatnici)


ZA UPLATE IZ INOSTRANSTVA:

Hypo Alpe Adria Banka
Aleja Svetog Save 13
Banja LUka

SVIFT KOD: HAABBA2B

IBAN KOD: BA39552012337190335
Na ime Momir Papic


Adresa malog Marka je:
Papic Momir
Vitasovci 79229
Svodna
Novi Grad

Adresa je objavljena u slucaju da neko zeli da posalje nesto, da posjeti Marka i slicno....

Eto, pa ko moze, neka pomogne...
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 1181
Godina : 39
Location : cacak
Points : 7236
Reputation : 6
Datum upisa : 27.12.2007

https://marko-djokovic.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

POMOZIMO MARKU PAPICU, DJECAKU KOJEM JE ZBOG RAKA AMPUTIRANA Empty Borba za svaki dan života

Počalji  Admin Čet Jan 22, 2009 11:20 am

Borba za svaki dan života
Datum: 12.01.2009 20:01
Autor: Dinka Kovačević

NOVI GRAD - Jedanaestogodišnji Marko Papić iz sela Svodna kod Novog Grada/Bosanskog Novog boluje od uznapredovalog karcinoma kostiju, a njegovi roditelji nemaju novca da mu obezbijede liječenje.

Markovi roditelji, majka Zdravka Drobnjak i otac Momir Papić, su nezaposleni i ta porodica živi od 80 KM mjesečno koje dobiju za dječji doplatak iz Centra za socijalni rad.

"Živimo na ivici bijede u trošnoj kući. Nemamo ni dovoljno hrane, a kamoli da Marku kupimo potrebne lijekove i obezbijedimo mu liječenje", kaže Zdravka kroz suze.

Ona ističe da ne vidi izlaz iz teške situacije u kojoj se nalaze.

Marko je trenutno smješten u beogradsku bolnicu, gdje mu je prije pet mjeseci amputirana lijeva ruka i gdje prima treću hemoterapiju.

Dječak je u bolnicu otpremljen zahvaljujući radnicima iz Doma zdravlja u Novom Gradu/Bosanskom Novom i pomoći prijatelja i komšija.

"Moje dijete se bori za svaki dan života, a ja mu ni na koji način ne mogu pomoći. Da nije solidarnosti komšija i prijatelja, moj sin ne bi mogao otići u bolnicu u Beograd", kaže Zdravka kroz suze.

Prema njenim riječima, Marko je bio zdravo i napredno dijete, dobar učenik koji je trebalo da upiše šesti razred Osnovne škole u Svodni, dok nisu prije šest mjeseci saznali da boluje od teške bolesti.

"Prošlo ljeto je sa školskim drugovima bio na moru u Crnoj Gori. Kada se vratio, stalno mi je govorio da ga boli lijeva ruka, koja je iznenada počela da mu otiče", kaže Zdravka kroz suze.

Odvela ga je ljekaru u Svodnu, a potom u Dom zdravlja u Novom Gradu/Bosanskom Novom, gdje su joj rekli da je njen sin na moru slomio lijevu ruku.

Zdravka kaže da su Marka poslije toga poslali u prijedorsku bolnicu, gdje mu je stavljen gips zbog navodnog loma lijeve ruke.

"Gips mu je bio skoro mjesec dana na ruci, a mom sinu nije bilo bolje. Kada mu je konačno skinut gips sa lijeve ruke, ona je bila sva otečena i morao je hitno u Beograd. Tu su mu ljekari operisali tumor težak oko tri kilograma, a morali su da mu, zbog uznapredovalog karcinoma kostiju, amputiruju lijevu ruku sve do ramena", kaže Zdravka.

Tvrdi da se njeno dijete nakon toga potpuno povuklo u sebe i da jedva da komunicara sa njom i njenim suprugom.

"Najteže mu je kada vidi djecu da se sankaju i da njegovi drugari s osmijehom idu u školu, a on ostaje u kući prikovan za krevet. Nikakve tu priče ne pomažu. Samo se nadam da će se Bog smilovati na našu muku i da će moje dijete, nakon što primi još tri hemoterapije, ozdraviti", kaže Zdravka i ističe da bi njenom sinu dobro došla svaka pomoć dobrih ljudi.
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 1181
Godina : 39
Location : cacak
Points : 7236
Reputation : 6
Datum upisa : 27.12.2007

https://marko-djokovic.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

POMOZIMO MARKU PAPICU, DJECAKU KOJEM JE ZBOG RAKA AMPUTIRANA Empty ПОТРЕБНА ПОМОЋ БОЛЕСНОМ Д&#1032

Počalji  Admin Čet Jan 22, 2009 11:22 am

Десетогодишњи Марко Папић из села Витасоваца код Новог Града већ пет мјесеци бори се са злоћудном болешћу. Због карцинома који је узнапредовао Марку је ампутирана лијева рука. Болест додатно отежава ионако тежак живот.

До септембра прошле године Марко је био здраво и живахно дијете. Међутим, учестали болови у лијевом рамену били су разлог прiједорским љекарима да га упуте у Београд. Злоћудна болест већ је узнапредовла па су се љекари одлучили на операцију. У нади да ће спасти Маркову руку, урађен је мањи оперативни захват, али након прве хемо терапије стање му се погоршало.

„Доктор је рекао да ће се њему спасити рука. Могуће зато што је млад, да ће му се убацити фиксне плочице и спасити руку. Међутим, та терапија, тај карцином је побјеснио..кажу да је 21 цм био“- рекао је, видљиво потрешен, Момир Папић, Марков отац.

Упркос напорима љекара Mарку је ампутирана лијева рука и сада одлази у Београд на хемо терапије. Маркови родiтељи нису запослени, тешко живе и са 100 марака дјечијег додатка нису у могућности да финансирају одласке и боравак у Београду.

„ Не може бити само за пут за њих двојицу 90 км, а гдје овамо..не може бити..“ казала уплакана Маркова мајка.

Марков отац је радио у Сани 20 година. Сад не ради. Једино што имају је његов доплатак и ако продају коју литру млијека.

Свако ново јутро Mарку доноси нову борбу за живот. У тој борби може успјети само уз помоћ добрих људи.

„МОЛИМ СВЕ ЉУДЕ ДА МИ ПОМОГ...“ кроз дјечији плач замолио је Марко све добре људе.

Марко Папић за Београд одлази већ крајем јануара. Још увијек не знају како ће, јер немају новца. Без обзира на све Марко вјерује да га на крају тунела очекује свјетлост.

Сви који су у могућности да помогну малом Марку новац могу уплатити на:

ЖИРО РАЧУН:

55-2000-99999999-17

Хипо Алпе Адриа банка

За Момира Папића

1531451208POMOZIMO MARKU PAPICU, DJECAKU KOJEM JE ZBOG RAKA AMPUTIRANA Marko3
POMOZIMO MARKU PAPICU, DJECAKU KOJEM JE ZBOG RAKA AMPUTIRANA Marko1POMOZIMO MARKU PAPICU, DJECAKU KOJEM JE ZBOG RAKA AMPUTIRANA Marko1
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 1181
Godina : 39
Location : cacak
Points : 7236
Reputation : 6
Datum upisa : 27.12.2007

https://marko-djokovic.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

POMOZIMO MARKU PAPICU, DJECAKU KOJEM JE ZBOG RAKA AMPUTIRANA Empty Re: POMOZIMO MARKU PAPICU, DJECAKU KOJEM JE ZBOG RAKA AMPUTIRANA

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu